Çanak Anten Fiyatları ve Çanak Anten Çeşitleri

Çanak Anten Çeşitleri

Günümüzde piyasada, çeşit çeşit çanak anten bulmak mümkün. Çanak anten fiyatlarını göz önüne aldığımızda, bir müşteri, çanak anten seçimi yaparken şu iki hususa dikkat etmektedir.

 • Çanak antenin boyutu
 • Çanak antenin markası

Ancak, kaliteli bir çanak anten almak için daha önemli olan unsurlar vardır. Yukarıda eklediğimiz videoda da bahsettiğimiz bu unsurları biraz daha açıklayalım:

Piyasada

 • 60 cm çanak anten
 • 75 cm çanak anten
 • 85 cm çanak anten
 • 120 cm çanak anten

Ve daha farklı boyutlarda çanak anten bulmak mümkün. Çanak anten fiyatları ve en iyi çanak anten konulu bu yazımızda, sizlere bunlar arasındaki farkı detaylıca anlatmaya çalışacağız.

çanak anten fiyatları, çanak anten çeşitleri, en iyi çanak anten, lnb fiyatları, lnb çeşitleri, çanak anten kurulumu, kayseri çanak anten kurulumu, kayseri uyducu, kayseri uydu tamircisi

En İyi Çanak Anten Hangisi

Biz, Şeref Elektronik olarak, 75 cm boyutundaki çanak anteni kullanıyor ve müşterilerimize onu tavsiye ediyoruz. Sebebine gelecek olursak:

60 cm boyutundaki çanak anten küçük olduğu için, yeterince sinyal alamamaktadır. Hal böyle olunca da yayında donmalar, duraklamalar ve kesilmeler yaşanmaktadır.

85 cm, 90 cm, 120 cm boyutundaki çanak antenler de büyük oldukları için, iklim şartlarından çok fazla etkilenmektedir. Takdir edersiniz ki; çanak antendeki milimlik kaymalar, sinyal kaybolmasına sebep olmaktadır. Büyük çanak antenlerin rüzgardan çok fazla etkilenmesi, üzerine düşen kar ve yağmurun oluşturduğu ağırlığın fazla olması sebebiyle, sinyal kaybı yoğun yaşanmaktadır.

Kayseri gibi, rüzgarın zaman zaman çok olduğu bir şehirde, tercih edilebilecek en uygun çanak anten boyutu 75 cm’dir.

Montajı sağlam ve kaliteli yapılmış, 75 cm’lik bir çanak anten, 90 veya 120 cm’lik çanak anten kadar kaliteli sinyal alabilir. 90 ve 120 cm’lik çanak antenlere nazaran, 75 cm’lik çanak anten küçük olduğu için, iklim şartlarından çok da etkilenmez.

Kaliteli Çanak Anten

Çanak antenin kaliteli olmasını sağlayan bir diğer unsur ise, çanak antenin sac kalınlığıdır. İnce sac ile imal edilmiş çanak antenlerde zamanla yırtılmalar, eğilmeler, bükülmeler olmaktadır. Kalın sac ile üretilmiş çanak antenlerde ise bu tür olumsuzluklar yaşanmaz, zamanla deforme olmazlar. Özellikle ince sac ile imal edilmiş çanak antenlerin, vida bağlantı noktalarında yaşanan yırtılmalar, kalın sac ile üretilmiş çanak antenlerde görülmez.

LNB Çeşitleri

Kaliteli yayın alabilmek için önemli olan bir diğer nokta ise, kullanılan LNB’nin kalitesine bağlıdır.

Normal bir hanede tek çıkışlı LNB kullanılır. Bununla birlikte 2 tane televziyon kullanacaksanız, iki çıkışlı LNB veya 4 tane televizyon kullanacaksanız 4 çıkışlı LNB satın alabilirsiniz. Aynı şekilde 8 çıkışlı LNB de kullanabilirsiniz.

Kaliteli LNB fiyatı ortalama 10 liradır. Kalitesiz LNB fiyatı ise 7 liradır.

Şeref Elektronik olarak, her zaman kaliteli LNB kullanırız. Aradaki 3 liralık farkın hiçbir değeri yoktur ama kaliteli ve kalitesiz LNB’nin sağladığı sinyal kalitesi arasındaki fark dağlar kadardır.

Çanak Anten Fiyatları

Şeref Elektronik olarak en çok sattığımız ve müşterilerimize tavsiye ettiğimiz 75 cm boyutundaki çanak antenin fiyatı şöyledir:

Çanak anten: 35 TL

Kaliteli LNB: 10 TL

Çanak anten kurulum ücreti: 35 TL

Toplam: 80 TL

Şeref Elektronik olarak, Kayseri’de en ucuz ve kaliteli çanak anten fiyatları verdiğimizi belirtmek isteriz.

Belsin, İldem, Talas, Erkilet, Mimsin, Anayurt, Yıldırım Beyazıt, Erciyesevler, Hacılar gibi bölgeler de dahil, Kayseri’nin her yerine çanak anten kurulum hizmeti sağlamaktayız. Pazar günleri de dahil olmak üzere, bizi aramanız durumunda en geç bir saat içerisinde adresinize gelip, çanak anten kurulumu yapıyoruz.

Neden Şeref Elektronik?

Çanak anten fiyatları kadar, çanak anten kurulumundaki işçilik de önemlidir. Yüksek fiyatlar ödeyip de en kaliteli çanak anteni ve LNB’yi alsanız dahi, işçilik iyi yapılmamışsa eğer aldığınız verim oldukça kötü olacaktır.

Şeref Elektronik olarak yıllardır Kayseri’de çanak anten kurulumu hizmeti veriyoruz. Ve işimizi kaliteli yapıyoruz. Çanak antenin montajını sağlam yapıyoruz, çanak anten ayaklarını sallanmayacak şekilde monte ediyoruz. Vidaları gevşek bırakmıyoruz.

Kayseri’de başka firmalara çanak anten kurulumu yaptığınızda sinyal kaliteniz %40’larda dolaşırken, biz o kadar ince ayar yapıyoruz ki, sinyal kaliteniz %95’in altına düşmüyor.

Böyle kaliteli çanak anten montajı yaptığımız zaman, 75 cm’lik çanak antenden, 120 cm’lik çanak anten kadar kaliteli sinyal alıyorsunuz.

Kayseri’de esen rüzgar, çanak antenini sallayıp, aldığınız sinyali bozamıyor ve uzun yıllar boyu hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan, kaliteli yayınlarını tadını çıkarıyorsunuz.

Şeref Elektronik olarak her marka televizyon tamirini yapmaktayız.

adreslerimizi ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz. LCD televizyon tamiri, LED televizyon tamiri, Vestel televizyon servisi, Sunny televizyon servisi, Axen televizyon servisi, Hi-Level televizyon servisi, LG televizyon servisi ve diğer bütün markalar.

köşk mahallesi çanak anten kurulumu, köşk mahallesi uydu tamircisi
hacılar çanak anten kurulumu, hacılar uydu tamircisi
gültepe çanak anten kurulumu, gültepe uydu tamircisi
fevziçakmak çanak anten kurulumu, fevziçakmak uydu tamircisi
alpaslan çanak anten kurulumu, alpaslan uydu tamircisi
kayseri çanak anten kurulumu ve montajı servisi, uydu tamircisi, televizyon tamircisi, uydu alıcısı fiyatları, çanak fiyatları, elembi fiyatları, lnb fiyatları, ucuz uydu alıcısı, mimsin çanak anten kurulumu, mimsin uydu tamircisi, mimsin uyducu
kayseri çanak anten kurulumu ve montajı servisi, uydu tamircisi, televizyon tamircisi, uydu alıcısı fiyatları, çanak fiyatları, elembi fiyatları, lnb fiyatları, ucuz uydu alıcısı, erkilet çanak anten kurulumu, erkilet uydu tamircisi, erkilet uyducu, erkilet çanak anten montajı servisi
kayseri çanak anten kurulumu ve montajı servisi, uydu tamircisi, televizyon tamircisi, uydu alıcısı fiyatları, çanak fiyatları, elembi fiyatları, lnb fiyatları, ucuz uydu alıcısı, ildem çanak anten kurulumu, ildem çanak anten montajı, ildem uydu tamircisi, ildem uyducu
kayseri çanak anten kurulumu ve montajı servisi, uydu tamircisi, televizyon tamircisi, uydu alıcısı fiyatları, çanak fiyatları, elembi fiyatları, lnb fiyatları, ucuz uydu alıcısı, talas uydu alıcısı, talas çanak anten kurulumu, talas uydu tamircisi, talas uyducu
kayseri çanak anten kurulumu ve montajı servisi, uydu tamircisi, televizyon tamircisi, uydu alıcısı fiyatları, çanak fiyatları, elembi fiyatları, lnb fiyatları, ucuz uydu alıcısı, belsin çanak anten kurulumu, belsin uydu tamircisi, belsin uyducu, belsin çanak anten kurulumu ve montajı servisi

İLETİŞİM

 • (0532) 308 50 73
 • (0352) 222 22 10
 • Örnekevler Mahallesi
  Salih Avgun Paşa Caddesi
  (İstasyon Cad. Hastane Cad. Arası)
  No:16 Kocasinan / KAYSERİ

Tv Tamir Servisi Yol TarifiÇanak Anten Servisi Yol Tarifi

© 2017 Çanak Anten Kurulum ve Montaj Servisi Kayseri Uydu Tamircisi

Uyducu  ŞEREF ELEKTRONİK – Her Hakkı Saklıdır